Ukradł przynajmniej 25 rowerów w Słupsku. Wreszcie wpadł

 

Kryminalni ze Słupska ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Funkcjonariusze udowodnili
mu kradzież, co najmniej 25 jednośladów pozostawionych na ulicy bądź na
klatkach schodowych.

 

Zatrzymany słupszczanin usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności .
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Słupsku zajmowali się sprawą kradzieży rowerów, do których dochodziło w różnych miejscach na terenie Słupska.

 

-W trakcie  prowadzonego postępowania, śledczy typowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Analizując szczegółowo wpływające zgłoszenia, śledczy  ustalili, że sprawca wykorzystywał fakt pozostawienia przez właścicieli rowerów, które nie były w żaden sposób zabezpieczone przed kradzieżą – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

 

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku weszli do jednego z mieszkań na terenie Słupska, gdzie jak ustalili miał przebywać 30 -letni mężczyzna podejrzewany o te kradzieże. W trakcie przeszukania, w jego mieszkaniu zabezpieczono części rowerowe oraz dwa zdemontowane już rowery. Zatrzymany 30 latek  przyznał się do ich kradzieży. Wskazał także miejsca, gdzie dokonywał kradzieży jednośladów – najczęściej były one pozostawione na ulicy bądź na klatkach schodowych.

 

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego, policjanci udowodnili mu kradzieże co najmniej 25 rowerów.  Ustalono, że mężczyzna uprawiał ten proceder co najmniej od dwóch lat. Obecnie śledczy w dalszym ciągu
badają wszystkie okoliczności tej sprawy.   Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Ustalają pokrzywdzonych i wartość strat.
Zatrzymanemu słupszczaninowi za te przestępstwa grozi kara nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.