Uczniowie ZSI promują matematykę za pomocą maseczek

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zainicjowali akcję pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. W jej ramach młodzi słupszczanie stworzyli kreatywne „matematyczne maseczki” promujące królową nauk.

Nowe restrykcje nakazujące zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, dla niektórych okazały się dobrą okazją na wyrażenie swojej osobowości – nasi pomysłowi uczniowie w tej kwestii poszli krok dalej – postanowili promować swój ukochany przedmiot – matematykę. Młodzież stworzyła różnorodne wariacje „matematycznych maseczek” ochronnych, które ozdobiła matematycznymi symbolami, wzorami, liczbami i hasłami pełnymi uwielbienia na cześć królowej nauk – mówi Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Kocham matematykę
Kocham matematykę

Matematyczny happening słupscy uczniowie przeprowadzili pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. Akcję zainspirowała Monika Skwarek, nauczycielka matematyki w ZSI w Słupsku.

Nasi uczniowie wraz z Panią Moniką wzięli sobie do serca zalecenia specjalistów i noszą maski, by dbać o bezpieczeństwo własne i otoczenia. A przy okazji w oryginalny sposób promują matematykę oraz wykazują kreatywne podejście do kwestii maseczek – mówi Stawski.