Uczniowie włączyli się w akcję Szkoły Policji

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku przyłączyli się do akcji Szkoły Policji, 700 litrów na 70 lat Szkoły Policji w Słupsku. Przed budynkiem szkoły stanął dziś krwiobus.

Włączenie się w inicjatywę było wspólnym pomysłem uczniów i nauczycieli. Szczególnie zaangażowały się osoby uczęszczające do klas o profilu policyjnym. – Wcześniej zgłosiło się 31 osób. Dziś okazuje się, że są jeszcze chętni. Nie wszyscy mogli przyjść na spotkanie organizacyjne na temat krwiodawstwa, stąd ta rotacja. Generalnie nasi uczniowie bardzo chętnie pomagają innym. – informuje Maria Lelakowska, nauczycielka i opiekunka grupy wolontariuszy. Osobom, które zdecydowały się oddać krew, przysługiwał dzień wolny od zajęć.

Uczniowie włączyli się w akcję Szkoły Policji

Niektórzy, podczas dzisiejszej akcji, oddawali krew po raz pierwszy. Olę do odwiedzenia krwiobusa namówiła koleżanka. -Ciesze się, że to zrobiłam. Było lepiej niż sobie to wyobrażałam. Bałam się tego, myślałam, że będzie bolało, zwłaszcza, że bardzo boje się igły. Ale obsługa okazała się profesjonalna i było super. Jeśli tylko będę mogła, z pewnością oddam krew ponownie. – mówiła Ola po opuszczeniu krwiobusa.

Dzisiejsza akcja nie była pierwszą tego typu inicjatywą uczniów Zespołu Szkół Informatycznych. Wcześniej młodzież oddawała krew w ramach akcji „Wampiriada, młoda krew ratuje życie”, a także pod koniec roku szkolnego w ramach akcji Szkoły Policji. Przypomnijmy, że każdy może oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, mieszczącym się przy ulicy Szarych Szeregów, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.