Uczniowie „Mechanika” zrealizowali film o HIV. Mają szansę na nagrodę

Film przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku „Za lasami, za górami, blisko morza” dostał się do finału „Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV”. Czy wygra konkurs okażemy się odbędzie się 29 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Film o HIV

– „Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV” to projekt edukacyjny dotyczący profilaktyki zakażeń HIV skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego – informuje Anna Kaczmarek, z fundacji Pozytywnie Otwarci.

Uczestnicy przygotowali krótkometrażowe filmy opowiadające o problemie HIV i AIDS z punktu widzenia nastolatka. To szczególnie cenny głos w kontekście zbliżającego się Światowego Dnia AIDS (1 grudnia).

Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu ufundowanego w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.