Słupsk zbiera paczki dla bohaterów na Boże Narodzenie

Rusza akcja „Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera”. Jej organizatorzy stawiają sobie jasny cel, zbiórkę jak największej ilości produktów, które znajdą się w świątecznych paczkach dla kombatantów wojennych. Akcja w Słupsku startuje po raz drugi. Pierwsza edycja okazała się dużym sukcesem i pokazała, że na słupszczan można liczyć.

Akcja jest inicjatywą społeczną ludzi, którzy chcą w ten sposób okazać szacunek i podziękować tym, którzy walczyli za naszą wolność, a często żyją w niedostatku i zapomnieniu. – Dzięki tym ludziom żyjemy teraz w wolnym świecie, świecie który nie można oprzeć się wrażeniu, że o nich zapomniał – mówi Anna Mielczarek, koordynatorka wydarzenia w Słupsku – Dzięki taj akcji możemy pokazać, że pamiętamy.

Słupsk zbiera paczki dla bohaterów na Boże Narodzenie

Produkty dla kombatantów będą zbierane od 25 listopada do 17 grudnia. Pomóc mogą wszystkie zainteresowane osoby ze Słupska i okolic. Organizatorzy proszą także o kartki świąteczne wykonane przez dzieci. Rzeczy wystarczy dostarczyć osobiście lub wysłać je pod adres ul. Kołłątaja 12/2, Słupsk 76-200. Zebrane dary w formie paczek trafią do naszych bohaterów wskazanych przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Słupsku.

Najbardziej potrzebne są produkty o długim terminie ważności, takie jak: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, płatki śniadaniowe, itp., a także chemia gospodarstwa domowego i higieny: płyny do kąpieli, do prania, do naczyń i podłóg, proszki do prania, mydło, szampon, pasta do zębów itp.

Akcja „Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera” w Słupsku

Akcja w Słupsku będzie prowadzona po raz drugi. Po raz pierwszy produkty dla kombatantów zbierano na tegoroczne Święta Wielkanocne. – Słupszczanie bardzo pomogli – mówi Anna Mielczarek – Zebraliśmy około tony produktów, z czego zrobiliśmy 60 ogromnych paczek.  Rozwoziliśmy je do domów naszych bohaterów. To skromni ludzie, byli bardzo zaskoczeni i wdzięczni, że pamiętamy. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Akcja Paczka dla bohatera prowadzona jest w Polsce po raz szósty. W Słupsku ma drugą edycję. Pozostałe miasta biorące udział w zbiórce: Bydgoszcz, Czaplinek, Darłowo, Gdańsk, Gniezno, Jędrzejów, Koszalin, Kraków, Łochów, Międzyrzecz, Pisz, Polkowice, Poznań, Radom, Sanok, Siedlce, Szczecin, Warszawa, Zamość, Zielona Góra.

Akcja odbywa się również poza granicami Polski np. Essen, Paryż, Londyn, Glasgow i inne.