Tak będzie wyglądała nowa hala sportowa

Władze Słupska pokazały projekty nowej hali widowiskowo-sportowej, która ma być wybudowana przy aquaparku. Nowa hala pomieści ponad 3 tysiące widzów.

Nowa hala widowiskowo-sportowa

Hala będzie miała nie mniej niż 3000 miejsc (obecnie w koncepcji jest ich 3018 – w tym ok. 2200 stałych miejsc i ok. 800 miejsc rozkładanych) – będzie można w niej organizować imprezy sportowe, koncerty, targi czy wystawy.

W grudniu odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta – będą oni mogli zgłaszać uwagi do koncepcji architektonicznej hali (dokładny zakres negocjowany będzie dostępny w najbliższym czasie).

Projekt 2 - Nowa hala Słupsk
Projekt 2 – Nowa hala Słupsk

Projekt i budowa nowej hali w Słupsku

– Budowa hali sportowej będzie realizowana w ścisłej kooperacji ratusza ze spółką Trzy Fale z uwagi na przyszłość inwestycji i utworzenia jednego dużego centrum sportowo-rekreacyjnego. Dzisiaj zakończyliśmy ważny etap prac – mamy już koncepcję architektoniczną hali na podstawie której powstanie projekt budowlany – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku.

W najbliższych tygodniach kluczowe w ramach projektu są dwa cele: złożenie wniosku o pozwolenie na budowę (połowa stycznia), złożenie zgłoszenia inwestycyjnego do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisanie inwestycji strategicznej do planu rocznego inwestycji o szczególnych znaczeniu dla sportu (pierwsza połowa marca).