Uczennice ze Słupska finalistkami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zostały finalistkami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Julia Dydyna i Milena Mrzygłocka, uczennice pierwszej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku zostały finalistkami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Licealistki do konkursu przygotował Stanisław Stefański, nauczyciel w ZSI w Słupsku.

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”  to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów.

Olimpiada jest organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk
Reklama