To zdarza się bardzo rzadko. Nowa biblioteka powstaje w Redzikowie.

Gmina Słupsk będzie miała nową instytucję kultury. W Redzikowie powstaje nowoczesny budynek biblioteki. Obiekt jest już prawie na ukończeniu. 

Tuż obok amerykańskiej bazy antyrakietowej, powstanie Lądowisko Kultury, bo tak właśnie nazywać się będzie nowa filia Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

– W ramach inwestycji powstanie nowa biblioteka wraz z czytelnią, salą multimedialną, komputerową, nowoczesnym wyposażeniem, placem zabaw oraz udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Korzystający z obiektu będą mogli również skorzystać z punktu Hot-spot – informuje Kacper Zielonka z Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.

Zgodnie z umową inwestycja ma zostać ukończona pod koniec kwietnia 2018 roku. Budowa realizowana jest w dwóch etapach – Etap I finansowany jest z budżetu Gminy Słupsk, zaś etap II otrzymał dofinansowanie z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Środki na etap II w kwocie 481 625 zł pozyskało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w ramach ubiegłorocznego konkursu. Wkład Gminy Słupsk do etapu II wynosi 174 000 zł, wartość etapu II wynosi 665 625 zł, zaś całej inwestycji – budowa i wyposażenie 2634825, 54 zł.

– Celem realizacji od tak dawna oczekiwanej w gminie inwestycji jest dostosowanie biblioteki do wymogów współczesnych odbiorców, którzy cenią sobie m.in. nowe technologie, funkcjonalność otoczenia, ale jednocześnie zachowanie kameralnego i klasycznego charakteru wypożyczalni. Nowa instytucja ma podnieść atrakcyjność kulturalną regionu oraz poprawić dostępność oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy i powiatu słupskiego – dodaje K. Zielonka.