Specjaliści od kolorowych skarpetek. Licealiści ze Słupska laureatami ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski.

– Sandra Skurnóg i Tomasz Pyt, uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku sięgnęli po laury w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia” – informuje Daniel  Stawski z  Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. – Tomasz Pyt zajął II miejsce, natomiast Sandra Skurnóg zdobyła III miejsce. Młodych słupszczan do konkursu przygotowała Maria Karpińska, nauczycielka w słupskim plastyku.

Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce. Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Zespolaki” w Bydgoszczy działające na rzecz dzieci z zespołem Downa.