Szkoły z całego województwa chwaliły się swoimi ofertami

Przyszli licealiści szukali pomysłu na siebie w Kobylnicy. Już po raz ósmy zorganizowano Wojewódzkie Targi Edukacyjne. Kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez placówki z całego regionu odwiedziły prawdziwe tłumy.

Gmina Kobylnica od dłuższego czasu konsekwentnie pracuje na miano miejsca, w którym organizowane są wydarzenia o bardzo zróżnicowanym charakterze. Koncerty największych gwiazd czy zespołów stawiających pierwsze kroki na dużej scenie, spektakle teatralne, imprezy plenerowe, wystawy, pokazy – to tylko część propozycji, które każdego roku wypełniają gminny kalendarz. Od ośmiu lat znajdują się w nim także Wojewódzkie Targi Edukacyjne, czyli propozycja dla wszystkich przyszłych licealistów, którzy nie zdecydowali jeszcze o tym, jaką drogą rozwoju zamierzają podążyć.

Tegoroczna edycja imprezy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy przez kilka godzin mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 36 szkół z całego regionu. Wśród stoisk znalazły się te przygotowane przez placówki publiczne, niepubliczne czy punkty doradztwa zawodowego. Sporym zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszyły się też dodatkowe stanowiska. W tym roku do udziału w imprezie zaproszono także kilka firm oraz organizacji gospodarczych.

– Dla nas jest to przede wszystkim niezwykła okazja do zdobycia szczegółowych informacji o danej szkole. Poznania możliwości, jakie daje nauka w tej konkretnej szkole – podkreślali przyszli licealiści. Super, że Kobylnica pomaga młodym ludziom w dokonaniu trudnego wyboru – przyznawali uczniowie jednego ze słupskich gimnazjów.