To ona rozpoczęła akcję Sprzątania Świata w Polsce. Słupsk ją zadziwił

Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia i inicjatorka akcji Sprzątanie Świata w Polsce gościła dziś w Słupsku. W mieście zorganizowano ogólnopolską inaugurację tej ekologicznej akcji.

 
Dlaczego jedna z najsłynniejszych ekolożek w Polsce zdecydowała się na inaugurację akcji Sprzątanie Świata w Słupsku? – Słupsk to świetnie miasto – zielone, piękne , progresywne – mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. – Zwiedziłam Słupsk i zdziwiło mnie to, że jest bardzo zielony. Tu jest tyle pięknych, starych drzew, a rzeka jest tak czysta, że aż się zawstydziłam, że w Warszawie Wisła jest brudna.

 
Akcję Sprzątanie Świata Mira Stanisławska-Meysztowicz zainicjowała w Polsce w 1994 roku (pięć lat po pierwszej zorganizowanej w Australii). Działania Miry Stanisławskiej-Meysztowicz znalazły uznanie u władz państwowych: w 2001 została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski). W 2002 została uhonorowana Orderem Uśmiechu. Została uznana Człowiekiem Roku 2004 Polskiej Ekologii.

 

Sprzątanie Świata w tym roku odbywało się w Słupsku po raz dwudziesty drugi. W tym roku worki do sprzątania odpadów pobrało 6 tysięcy słupszczan. Głównie byli to młodzi ludzie w akcję włączyło się ponad 40 szkół ze Słupska.