Minister, zapaśniczka i pływaczka. Zachęcają do ćwiczeń młode słupszczanki

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, Agnieszką Bieszczek – Kordus, brązowa medalistka olimpijska w zapasach, Elżbieta Wójcik, młodzieżowa mistrzyni olimpijska w boksie oraz Adam Korol, mistrz olimpijski w wioślarstwie, a obecnie minister sportu i turystyki. Te wszystkie sportowe gwiazdy można było zobaczyć w dziś w Słupsku.

 
W hali lekkoatletycznej przy ul. Madalińskiego zorganizowano dziś pokazową lekcję wychowania fizycznego dla młodych kobiet. Zajęcia odbyły się ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”, która ma zachęcić nastoletnie dziewczęta do ćwiczenia na lekcjach wychowania fizycznego.

 

– Coraz częściej młode dziewczyny nie chcą uprawiać sportu i przynoszą zwolnienia lekarskie z lekcji wychowania fizycznego – mówi Adam Korol, minister sportu i turystyki. – Problem ten zaczyna się w gimnazjum a swoje apogeum osiąga w liceum. Wiem o tym, bo sam kiedyś uczyłem w-fu i takie zwolnienia przechodziły przez moje ręce.

 
Zachęcać młode dziewczyny do uprawiania sportu chce Stowarzyszenie Sportu Kobiet, którego prezeską jest była mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak. – Chcemy pokazać, że lekcje wychowania fizyczne dla dziewczyn nie muszą być nudne i można je poprowadzić w ciekawy sposób – zaznacza Jędrzejczak. – Udowadniamy, że sport jest seksi, fit i daje lepsze zdrowie.

 
W tym roku akcja Mistrzynie w szkołach prowadzona jest w Słupsku i w Łodzi. Miejskie szkoły biorące udział w akacji otrzymają od jej organizatorów gumowe szarfy do ćwiczeń oraz płytę z pokazową lekcją wychowania fizycznego dla dziewcząt.