To najpopularniejsze oszustwo nad morzem w tym roku

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o oszustwa na tzw. „banknot”.

Sprawcy zostali zatrzymani chwilę po tym, jak próbowali oszukać sprzedawcę w jednym ze sklepów w Ustce. Właściciel sklepu wezwał policjantów, którzy zatrzymali oszustów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

Najpopularniejsze oszustwo nad morzem

Metoda oszustów polega na tym, że płacą pieniędzmi o dużym nominale, chowają otrzymaną resztę i twierdzą, że nie otrzymali całej należności. W ten sposób mężczyźni próbowali oszukać ekspedientkę w jednej z usteckich lodziarni. Tak też wczoraj natomiast usiłowali oszukać sprzedawcę w jednym ze sklepów. Czujny właściciel powiadomił policjantów, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn  podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

Zatrzymania i zarzuty

– Zatrzymani to mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 37 i 50 lat – mówi  Sebastian Cistowski, rzecznik słupskiej policji. – Obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszeli zarzuty.

Policjanci nie wykluczają, że oszuści mogli działać od dłuższego czasu na terenie kilku miejscowości. Obecnie śledczy ustalają świadków oraz osoby pokrzywdzone, które mogły paść ofiarą oszustów.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.