Będzie miał 16 metrów długości i stanie w parku

Komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich nadesłanych na konkurs, 18 projektów konstrukcji przestrzennej składającej się na napis „I♥Słupsk”.

Zwycięzcą została Zuzanna Rogala ze Słupska – konstrukcja zostanie zrealizowana wedle jej projektu. Planowaną lokalizacją jest park przy Al. Sienkiewicza.

Drugie miejsce zajęła Pani Natalia Walaszkowska z Mezowa, trzecia nagroda trafi do Panów Piotra Pobereżnego i Kamila Mularczyka ze Słupska. Honorowym wyróżnieniem nagrodzony został Pan Andrzej Majcher z Berlina.

16 metrów długości

Zlokalizowany w parku przy Al. Sienkiewicza napis będzie miał długość niemal 16 metrów i wysokość 2,15 m. W znaczącej części zostanie wykonany z materiału KRION Solid Surface w kolorze Snow White. Jest on ciepły w dotyku, podobny do naturalnego kamienia.

Składa się on w dwóch trzecich z naturalnych minerałów (ATH: wodorotlenku glinu) i niskiego procentu wysoce wytrzymałych żywic. Co najważniejsze jest to ekologiczny materiał, który może być przetwarzany w 100% i używany w swoim cyklu produkcyjnym. Siedziska zostaną wykonane z ciemnego drewna impregnowanego. Dzięki kontrastowi z białym Solid Surface, nadadzą nowoczesny charakter instalacji. Ponadto wewnątrz elementu ażurowego (serca), w dolnej części zostaną zamontowane światła LED.

Trzy litery napisu posiadają elementy siedzisk, które tworzą nie tylko idealne miejsce pozowania do zdjęć (przód konstrukcji), ale również miejsce wypoczynku (tył konstrukcji). Siedziska znajdują się na różnych wysokościach, co umożliwiło zbudowanie spójnej całości z napisem oraz stworzenie warunków do interakcji z instalacją również dla dzieci. Najniższe siedzisko ma 40 cm wysokości, a w literze Ł znajduje się siedzisko z „rampą”, która ułatwia maluchom wejście na wyższe siedzisko oraz tworzy wygodny mebel do odpoczynku.

I♥Słupsk

Ze względu na temat konkursu i powiązanie go z ekologią, ważnym aspektem było wprowadzenie zieleni. Propozycją laureatki konkursu jest hodowanie bluszczu na ażurowym elemencie (sercu). Ponadto element ten nawiązuje do Słupska jako do miasta związanego z ekologią i naturą.

Co ciekawe, bazą napisu jest krój, który został zaprojektowany specjalnie do tego projektu. Koncepcją było stworzenie czegoś prostego i czytelnego, w jakimś stopniu powiązanym z miastem. Krój, a raczej sześć personalizowanych liter, powstało w oparciu o siatkę inspirowaną sklepieniem z Ratusza.