Takiej inscenizacji Powstania Warszawskiego jeszcze nie było. Są duże zmiany

W poniedziałek, 1 sierpnia w Słupsku zostaną zorganizowane na obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku będzie tona alei Sienkiewicza w Słupsku, a nie jak było to w latach biegłych przy ul. Szarych Szeregów.

 

 

 

O 15:00 rozpoczną się uroczystości patriotyczne, apel pamięci i salwa honorowa, składanie kwiatów i wiązanek pod pomnikiem Powstańców Warszawskich przy ul. Szarych Szeregów .

 

 

Punktualnie w godzinę “W” o 17:00 rozpocznie się inscenizacja Powstania Warszawskiego przy alei Sienkiewicza. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wydarzenia z Parku Sienkiewicza, z którego będzie najlepszy widok na rekonstrukcję.

 

 

W związku z tym aleja Sienkiewicza (pas w kierunku Placu Zwycięstwa) zostanie w dniu 1 sierpnia 2016 roku zamknięta dla ruchu samochodowego. Sama inscenizacja odbędzie się od godziny 16:30 do 18:00.

 

 

– Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z inscenizacją  – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Ze względu na bezpieczeństwo prosimy mieszkańców kamienic przy alei Sienkiewicza o nieopuszczanie klatek schodowych wychodzących na front ulicy w godzinach trwania inscenizacji czyli w godzinach 16:30-18:00. Przestrzeń przed kamienicami będzie stanowiła teren na którym powinny przebywać jedynie osoby do tego przeszkolone, dla pozostałych osób jest to teren wysoce niebezpieczny). W czasie inscenizacji od godziny 17:00 na ulicy będzie głośno, dlatego prosimy o zadbanie o  zwierzęta domowe, żeby było to dla nich jak najmniej uciążliwe. Jednocześnie, w związku z organizacja Inscenizacji Wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia, zwracamy się z prośbą o nieparkowanie w tym dniu samochodów na alei Sienkiewicza.

 

 

Pas drogowy prowadzący w kierunku Placu Zwycięstwa  1 sierpnia zostanie zamknięty dla ruchu od godziny 6:00 do 20:00. Samochody pozostawione na ulicy pomimo zakazu wjazdu zostaną odholowane na koszt właścicieli pojazdów.