Organizatorzy Garden Party u Karola przerywają koncerty

Cykl koncertów „Garden Party u Karola” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nadszedł czas na chwilę przerwy, ale już 7 sierpnia organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert.

 

 

Będzie można się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć przy dźwiękach mis tybetańskich. Natomiast 21 sierpnia należy się spodziewać potężnej dawki bluesa i rock’n’rolla w wykonaniu zespołu Sołtan Blues Band.

 

MUZYKA SFER  – 7 sierpnia, godz. 12.00

Koncert jest wyjątkową kombinacją brzmienia gongów i mis dźwiękowych z muzyka elektroniczną. To połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji z elektronicznymi, takimi jak m.in. syntezatory, loopery, gitara elektryczna. Stylistycznie oscyluje między takimi gatunkami jak ambient, neoklasyka, glitch czy szeroko pojęta elektronika. Pojawia się także przestrzeń i minimalizm oraz ściany dźwięku i cisza. Muzyka przywołuje skojarzenia z nastrojowymi utworami Hansa Zimmera lub spokojniejszymi kompozycjami Jean-Michela Jarre’a.

 

 

SOŁTAN BLUES BAND – 21 sierpnia, godz. 12.00

Zespół powstał pod koniec kwietnia 2015 r. W jego skład wchodzi troje muzyków: Paulina Sołtan – gitara basowa (21 lat), Maciej Piskulski – perkusja (16 lat) i Grzegorz Kwiecień – gitara elektryczna (51 lat, ex-Magmen). Od początku założeniem grupy było granie blues-rocka mocno osadzonego w latach 60-tych i 70-tych opartego na rozwiniętych improwizacjach. Formacja wystąpiła m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie i Ośrodku Teatralnym „Rondo” w Słupsku (w obu miejscach z Natalią Sikorą), w Dolinie Charlotty oraz słupskich klubach: Motor Rock Pub, Keller, Duo Cafe, Milenium Bar.

 

 

 

 

Zapraszamy jak zwykle do Parku im. J. Waldorffa. W razie niepogody koncerty odbędą się w sali Filharmonii.Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu „Garden Party u Karola” jest bezpłatny.Projekt powstał w wyniku konkursu zadań  obywatelskich w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.