Taka noc zdarza się raz na rok. Moc atrakcji o zmroku

 

Jutro, w sobotę, 19 maja w Słupsku odbywać będzie się Noc Muzeów i Noc Ratusza. To okazja do zwiedzania tych placówek wieczorem.

Plac Zwycięstwa 3, 19 maja 2018r. godz 18.00

Sobotni wieczór 19 maja zaplanujcie na specjalnie dla Was przygotowane wydarzenie. Po raz czwarty, ale z nowymi atrakcjami i niespodziankami. To jedyna okazja, aby po zmroku zwiedzić zabytkowe wnętrze i skorzystać z niecodziennej oferty kulturalno- rozrywkowej przygotowanej przez instytucje kultury, szkoły, uczelnie, organizacje pozarządowe, prywatnych przedsiębiorców, spółki miejskie, Archiwum Państwowe w Koszalinie O/Słupsk, Słupską Szkołę Policji i WORD.

Startujemy o godzinie 18.00. Na powitanie dajcie się porwać wokalnej sile chóru Kantele, rockowemu brzmieniu White Pin i energii Szkoły Tańca Casa de Salsa. Kolejne piętra i sale to nowe okazje do włączenia się w warsztaty, konkursy, czy artystyczne happeningi. Słupski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Państwowy Teatr Lalki Tęcza oczarują gości szeroką ofertą kulturalną. Do tego wystawy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Plastycznego im. Witkiewicza, spektakl teatralny grupy Iskierki z Młodzieżowego Domu Kultury oraz nowe technologie i robotyka z Cooltoorką, II i IV Liceum Ogólnokształcącym, Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Zespołem Szkół Technicznych. Urząd Statystyczny w Gdańsku Oddział Słupsk zaprosi na wycieczke po kraine statystyki. Po zmroku sztuka przenikać się będzie z nowoczesnymi technologiami i eksperymentami, do których zachęcać będzie Akademia Pomorska, PGK i Wodociągi Słupsk. Słupscy Radni czekać będą nie tylko na trudne pytania dotyczące miasta ale tym razem zaskoczą mieszkańców swoją kondycją i wezmą udział w rozgrywkach piłkarskich. Archiwum Państwowe w Koszalinie O/Słupsk odsłoni unikatowe materiały archiwalne dotyczące słupskiego sportu, a Izba Historii Kolei zaprezentuje ciekawe eksponaty. Na gościnnych występach pojawi się Ustka z szantami i wystawą statków. Muszkieterowie Szpiku zarejestrują do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego a Amazonki zachęcać będą do profilaktycznych badań.

Do tego na placu Zwycięstwa: foodtraki ze strefą gastronomiczną, Aeroklub Słupski  z symulatorem lotów i modelem szybowca, frajda nie tylko dla dzieci – malowanie pojazdu z Auto Diug, Schronisko słupskie ze swoimi pupilami zachęcać będzie do adopcji, Straż Miejska i Policja z radiowozami oraz miasteczko WORDU z atrakcyjnym sprzętem do nauki bezpiecznej jazdy.

Tej nocy spać nie wypada!

  • godz.18.30 – etiudy taneczne małych baletnic „12 pór roku” – SOK

  • godz 18.45 – duże bańki mydlane przed ratuszem – SOK

  • godz. 19.00 i 20.30 – pokaz Bachaty i Ruedy – Szkoły Tańca Casa de Salsa

  • godz. 19.30 – przedstawienie teatralne – MDK

  • godz. 21.00 – koncert zespołu Daisy Town

  • godz. 22.00 – jedyny, niepowtarzalny pokaz świetlny w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos

BAŁTYCKA GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

W programie:

Tradycyjnie jak co roku tej jednej nocy nie warto iść wcześnie spać… Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała w Ustce i Słupsku szereg atrakcji. W programie warsztaty, wystawy i akcje artystyczne dla dużych i małych…

18:00 – 24:00 / Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

Wystawa zbiorowa PORTRETU NATURA MARTWA / Judyta Bernaś, Izabela Gustowska,

Paweł Mendrek, Krystyna Piotrowska, Alex Urso.

Projekt– Oddech / Jarosława Perszko

OPEN STUDIO – Pracownia rzeźby i ceramiki

OPEN STUDIO – Pracownia fotograficzno-filmowa

18.00–19.00 – Warsztaty rodzinne – „Mroczne opowieści”- warsztaty z tworzenia kolaży,

zapisy: Joanna Żuraw, tel. 515 089 986

19:00 –wernisaż wystawy fotografii Kasety, które oglądasz, gdy jesteś sam zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej – Sereny Vittorini

20:00 –wernisaż wystawy Zbliżenia- wystawa prac uczestników zajęć rzeźbiarskich. Rzeźba oraz wideo.

19:00 – 24:00 / Baszta Czarownic / al. F. Nullo 8 / Słupsk

wystawa Z oddalenia / Kolaże / Greta Grabowska / wstęp wolny

19:00 – 24:00 / Galeria Kameralna / ul. Partyzantów 31a / Słupsk

wystawa zbiorowa PORTRETU NATURA MARTWA /  Judyta Bernaś, Izabela Gustowska
Paweł Mendrek, Krystyna Piotrowska, Alex Urso / wstęp wolny

https://www.facebook.com/baltic.gallery.art

#cat_ustka

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018
Patronat honorowy burmistrza miasta Ustka: Jacek Graczyk