Tak był zajęty włamaniem, że nie zauważył stojących obok policjantów

Policjanci ze Słupska zatrzymali na gorącym uczynku 19- letniego słupszczanina, który włamywał się do kiosku z gazetami w centrum miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Tak był zajęty włamaniem, że nie zauważył stojących obok policjantów

Policjanci z I komisariatu w Słupsku, w trakcie nocnego patrolu centrum miasta zauważyli skuloną postać człowieka przy kiosku z gazetami. Natychmiast udali się w tamtym kierunku i zobaczyli mężczyznę, który szarpie za drzwi od zaplecza zamkniętego kiosku. Sprawca, którym później okazał się 19- letni słupszczanin był tak zajęty włamaniem, że nie zauważył stojących obok policjantów.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli ślady włamania oraz łom, który sprawca wyłamywał drzwi. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania włamania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

W tej chwili policjanci ustalać będą czy mężczyzna ten mógł mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami.