System informacji pasażerskiej działa. Ale na razie nie kieruj się jego wskazaniami

Na przystankach miejskich w Słupsku trwa montowanie ekranów systemu informacji pasażerskiej. W niektórych miejscach system już działa i pokazuje jak kursują autobusy. Ludzie odpowiedzialni za słupską komunikację ostrzegają jednak, aby nie kierować się wskazaniami wyświetlanymi przez system, bo mogą być one błędne. Będzie tak do zakończenia testów.

System informacji pasażerskiej

Wyświetlacze systemu informacji pasażerskiej zostaną zamontowane w 32 miejscach. 29 z nich będzie położonych w Słupsku, a trzy poza miastem (dwie w gminie Kobylnica i jedne a gminie Słupsk). – Do ich ustawienia wytypowaliśmy przystanki węzłowe w centrum miasta oraz na osiedlach. Będziemy zbierać informacje, gdzie jeszcze takie tablice mogłyby się pojawić. Jeśli w przyszłości zdobędziemy pieniądze na ten cel to nowe tablice ustawimy – mówi Marcin Grzybiński, kierownik Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Montaż wyświetlaczy ma zakończyć się w drugiej połowie września i wówczas system zacznie działać tak jak powinien. – Do tego czasu proszę kierować się papierowym rozkładem jazdy wiszącym na przystankach – zaznacza Grzybiński.
Docelowo na wyświetlaczach systemu informacji pasażerskiej ma być wyświetlany rzeczywisty czas oczekiwania na przyjazd autobusu. Będzie to możliwe dzięki temu, że a pojazdach komunikacji miejskiej zamontowane będą komputery, które łączą się z serwerem i na bieżącą informują o położeniu pojazdu, prędkością z jaką jedzie itp.

Koszt jednej tablicy systemu informacji miejskiej wraz z montażem to 50 tysięcy złotych.