„Sobótka” już nie należy do powiatu

Powiat Słupski nie jest już właścicielem Ośrodka Wypoczynkowego „Sobótka”, znajdującego się w Obłężu. Podczas ostatniej sesji, radni podjęli uchwałę o przekazaniu placówki gminie Kępice. Taki obrót spraw cieszy władze Kępic. Jak zapewnia burmistrz Magdalena Gryko, pomysłów na wykorzystanie i zagospodarowanie tego terenu włodarzom nie brakuje. Władze gminy będą się starać pozyskać fundusze unijne na rozwój bazy turystycznej, co umożliwi rozwój ośrodka.

„Sobótka” już nie należy do powiatu

Obiekt nie jest w najlepszym stanie. Dzięki przekazaniu go gminie możliwe będzie lepsze zarządzanie i inwestowanie. Celem władz Kępic jest przywrócenie ośrodkowi świetności i przyciąganie do niego turystów.

Ośrodek wypoczynkowy „Sobótka”

Sobótka s.c. Ośrodek wypoczynkowy. Pirch S., Kałczuga Z.
Adres: 77-232 Obłęże; 48
Telefon:691 766 695

Ośrodek wypoczynkowy oferuje pokoje 2, 3, 4 osobowe. Wszystkie pokoje posiadają toaletę i umywalkę, natomiast prysznice są na zewnątrz, obok pokoi, niewielka ilość posiada w pokoju pełen węzeł sanitarny tj. prysznic, toaletę, umywalkę. Pokoje są ładnie umeblowane. Obiekt posiada centralne ogrzewanie. Domki typu Brda – murowane z pięknym wykończeniem drewnianym i balkonami, oraz pełnymi łazienkami domki dwupokojowe, tj. parteru i sypialni na górze, na łączną ilość miejsc około 40. Duże pole namiotowe z dostępem do kuchni, toalet i pryszniców.