Policja chce zmian na skrzyżowaniu Szczecińska-Małcużyńskiego. Po remoncie jest niebezpiecznie

Kilka tygodni temu oddano do użytku po remoncie skrzyżowanie ulic Szczecińskiej i Małcużyńskiego. Przez skrzyżowanie przebiega teraz droga rowerowa. Jednak policjanci słupskiej drogówki zwracają uwagę, że po przebudowie skrzyżowanie stało się niebezpieczne dla rowerzystów.

Policja chce zmian na skrzyżowaniu Szczecińska-Małcużyńskiego

Sygnały o tym, że rozwiązania zastosowane na skrzyżowaniu nie są najlepsze zgłaszali słupskim policjantom kierowcy i rowerzyści. Najwięcej uwag było odnośnie skrętu z ulicy Szczecińskiej w ulicę Małcużyńskiego. – Kierowcy zauważają, że skręcając w lewo nie widzą jakie światło jest na sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów dlatego nie wiedzą, czy mogą swobodnie skręcać, czy muszą się przygotować na to, że nagle nadjedzie rowerzysta – informuje Janusz Dwulit, zastępca komendanta sekcji ruchu drogowego słupskiej policji. – Dlatego wnioskujemy o zmianę w sygnalizacji i dołożenie żółtego sygnału pulsującego, aby kierowcy mieli dodatkową informację, że jest zielone światło dla rowerzystów.

Policjanci zaznaczają, że na skrzyżowaniu Szczecińska-Małcużyńskiego nakłada się na siebie sygnalizacja świetlna dla kierowców oraz dla rowerzystów ustawiona wzdłuż ul. Szczecińskiej. – Dochodzi do sytuacji, że jest zielone światło dla kierowców, a kawałek dalej na sygnalizatorze dla rowerzystów zapala się czerwone światło więc część kierowców myśli, że to drugie światło także dotyczy ich i zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych.

Jarosław Borecki, p.o. dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej zaznacza, że sugerowane przez policję zmiany zostaną wprowadzone na skrzyżowaniu. Zapowiada także, że jeszcze we wrześniu na ulicy Szczecińskiej pojawią się wyświetlacze z informacją o czasie jaki pozostającym do zmiany świateł.