Słupszczanie zdecydowali jakie chcą imprezy. Nie spodziewasz się na co zagłosowali

Zimą – kulig, latem – bitwa na balony wodne zakończona koncertem – mieszkańcy podpowiedzieli Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w jakich imprezach o tematyce sportowo-rekreacyjnej chcieliby wziąć udział. Co ciekawe, dyrektor SOSiR zapewnia, że wiele z tych imprez zostanie zorganizowanych do końca 2016 roku.

Słupszczanie zdecydowali jakie chcą imprezy

Analiza ankiety miała zwrócić uwagę pracowników SOSiRu na oczekiwania mieszkańców względem imprez sportowo-rekreacyjnych w mieście. Od 21 września do 19 października mieszkańcy Słupska i okolicznych miejscowości, w ramach ankiety, mogli powiedzieć, w jakich imprezach chcieliby uczestniczyć, gdzie szukają informacji na temat wydarzeń sportowych. Mogli także ocenić dobre i złe strony obiektów.

– Cieszy nas, że w ankiecie wzięli udział nieprzypadkowi ludzie.

Dziewięćdziesiąt siedem procent odbiorców ma coś wspólnego ze sportem, prowadzi np. aktywny tryb życia. Na 650 osób, które wzięły udział w ankiecie, jest 389 pań. Wiemy już, że uczniowie chcą rywalizacji międzyszkolnej, dorośli – biegów, imprez rodzinnych, starsi – spacerów i wspólnej gimnastyki , to są tylko wybiórcze pomysły. – informuje Grzegorz Juszczyński, p.o. dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Udział w ankiecie wzięło 474 mieszkańców Słupska i 179 osób z okolicznych miejscowości, tj. Krępy, Redzikowa, Kobylnicy, Wieszyna, Wrzącej, Siemianic, Machowina, Główczyc i Ustki. W większości, każdy z nich uprawia jakiś sport. Najwięcej osób jeździ na rowerze, biega i pływa. Ale są też tacy, którzy wieczorami spotykają się ze znajomymi i grają w piłkę nożną, jeżdżą na rolkach, deskorolkach, ćwiczą w domu.

Wielu z nich chce meczy w badmintona lub tenisa, lepszego wykorzystania skateparku.
– Mamy teraz pole do popisu, chcemy rozruszać sport w mieście. Zachęcić jak największe grono osób do aktywnego trybu życia. Ta ankieta jest swego rodzaju przepisem, który nam w tym pomoże. Naszym atutem jest fakt posiadania własnej bazy. Dysponując tyloma obiektami jesteśmy w stanie przygotować coś dla każdego – dodaje G. Juszczyński.

W ankiecie padło także pytanie: „Na imprezę, w którym z obiektów SOSiR’u przyszedłbyś najchętniej?” 170 osób optowało za Stadionem 650-lecia, 149 za halą „Gryfia”, po 96 osób oddało swoje głosy na pływalnię i Park Kultury, Sportu i Rekreacji. Najchętniej mieszkańcy chcieliby w Słupsku zobaczyć Roberta Lewandowskiego, Leo Messi’ego a także męską reprezentację Polski w piłce ręcznej i siatkówce.

Najmłodszy uczestnik, który rozwiązał ankietę miał 11, a najstarszy 65 lat.