Ratusz listy pisze

Władze miasta zachęcają słupszczan do zmiany żarówek na ledowe. W celu uświadomienia mieszkańcom wszystkich korzyści, wynikających z tej zmiany uruchomiono Zielony Punkt, w którym konsultantki pomogą znaleźć najlepsze rozwiązania zmniejszenia rachunków za energię. Jednak, aby przekaz dotarł do wszystkich, wymyślono kolejną akcję.
Władze miasta postanowiły podjąć aktywne działania, w których chcą edukować i zachęcać do zakupu żarówek ledowych.

Ratusz listy pisze

-Zostanie wysłanych, do różnego rodzaju adresatów, do wspólnot mieszkaniowych, ogromna ilość listów, w których będziemy zachęcać do skorzystania z nowoczesnych sposobów oświetlenia. Będziemy informować, że zainwestowanie 20 złotych w dwie żarówki, daje możliwość kupna z oszczędności przynajmniej jednej żarówki po pół roku do roku. – zaznacza wiceprezydent Marek Biernacki.

W przyszłości władze miasta zamierzają poszukać sposobu na pozyskanie środków, tak aby móc sprzedawać żarówki po cenach preferencyjnych, a być może nawet rozdawać je za darmo. Póki co, włodarze uważają, że warto organizować tego typu akcje uświadamiające korzyści ze zmiany oświetlenia na ledowe.