Słupszczanie są już tak biedni, że biorą używane buty. 1,5 tony jest do rozdania

Wielu słupszczan przyszło do Cartias parafii św. Jacka w Słupsku wziąć za darmo używane buty. Caritas otrzymała stare obuwie za darmo od anonimowego darczyńcy.

 
W siedzibie Caritas wysypywano z worków na podłogę sterty używanych butów wśród których zgłaszający się słupszczanie szukali czegoś dla siebie. Skorzystać mogli wszyscy – dzieci, młodzież, kobiety i mężczyźni.

 
Organizatorem akcji rozdawania darmowych butów jest Ireneusz Borkowski, który od lat odbiera niepotrzebne przedmioty od ludzi, którzy się ich pozbywają i rozdaje biednym. – Zadzwonił do mnie pewien przedsiębiorca, który powiedział, że ma niepotrzebne półtora tony butów, bo nie wiedzą, co z tym towarem mają zrobić – mówi Borkowski.

 
Zainteresowanie używanymi butami wśród słupszczan było tak duże, że do sali, której je rozdawano wpuszczono ludzi na tury, bo inaczej wszyscy chętni by się nie pomieścili. – Jeśli ludzie będą chcieli więcej butów to jeszcze je przywieziemy – zapowiada Lidia Matuszewska, prezes Caritas parafii św. Jacka w Słupsku.