Wykręcone na rowerach pieniądze przeznaczyli na sport

Blisko 9 tysięcy złotych uzbierali pracownicy grupy Energa jeżdżąc na rowerach w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”. To już drugi raz, kiedy zdobyte w ten sposób pieniądze trafiły do wychowanków Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych MÓJ DOM – MOJA PRZYSZŁOŚĆ.
W ciągu czterech miesięcy 413 osób przejechało łącznie 349 644 km. Zdobyte w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup artykułów sportowych. – Ta współpraca układa się wyjątkowo. Cieszymy się, że pracownicy Energa już drugi raz nas odwiedzili. – informuje Łukasz Kuchnowski, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych MÓJ DOM – MOJA PRZYSZŁOŚĆ. W ubiegłym roku, dzięki tej samej akcji podopieczni placówki otrzymali rowery.
Goście z grupy Energa, oprócz czeku, przywieźli także sportowe prezenty, głównie piłki i inne akcesoria. Rozpakowywanie paczek wywołało uśmiech na twarzach najmłodszych wychowanków. – Ta akcja przynosi same korzyści. Z jednej strony jest to radość obdarowanych, a z drugiej to integracja pracowników. Nie widzę minusów tych przedsięwzięć. – dodaje Halina Lewkowska z Fundacji Energa.