W Słupsku będą zbierać „Paczki dla Bohaterów”. Tego jeszcze nie było

Po raz pierwszy w Słupsku ruszyła akcja „I Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Jej głównym celem jest zbiórka produktów, które znajdą się w paczkach dla kombatantów wojennych.

Paczki dla Bohaterów

– Akcja jest inicjatywą społeczną, ludzi którzy chcą w ten sposób okazać szacunek i podziękować tym, którzy walczyli za naszą wolność, a często żyją w niedostatku i zapomnieniu – wyjaśnia Anna Mielczarek, koordynatorka wydarzenia w Słupsku – Zapraszamy do włączenia się wszystkie zainteresowane osoby, które chcą charytatywnymi paczkami z wielkanocnymi produktami wesprzeć naszych kombatantów, aby godnie przeżyli święta i wiedzieli, że o nich pamiętamy. Mile widziane są też kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci.
Zbiórka produktów potrwa do 19 marca. Zebrane dary w formie paczek trafią do naszych Bohaterów wskazanych przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Słupsku, który objął patronat nad tą akcją.
Najbardziej potrzebne są produkty o długim terminie ważności, takie jak: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, płatki śniadaniowe, itp., a także chemia gospodarstwa domowego i higieny: płyny do kąpieli, do prania, do naczyń i podłóg, proszki do prania, mydło, szampon, pasta do zębów itp.

Oprócz Słupska akcja będzie prowadzona także w Szczecinie, Czaplinku, Koszalinie, Łochowie, Warszawie oraz Londynie. W tym roku po raz pierwszy prowadzona jest edycja wielkanocna. „I Wielkanocna Paczka dla Bohatera” jest rozwinięciem pomysłu „Paczki dla bohatera” – akcji Bożonarodzeniowej zbiórki dla kombatantów, której przeprowadzono już pięć edycji w kraju.

Dary w Słupsku można dostarczać osobiście lub przesyłać w formie gotowych paczek pocztą lub kurierem na adres: Anna Mielczarek ul. Kołłątaja 12/2, Słupsk 76-200.