Zagrają przedstawienia w klatkach schodowych

Oryginalny projekt dzieciaków z Borzęcina pod Słupskiem. Mali aktorzy będą robili przedstawienia w klatkach schodowych bloków. W ten sposób chcą przynieść mieszkańcom kulturę do domów. Spektakle zagrają w najbliższą niedzielę.
Taką niecodzienną formę propagowania kultury teatralnej wymyśliły uczennice II Lo w Słupsku. Dziewczyny . Tworzymy projekt edukacyjny pod nazwą ,,Stop! Kultura z klatki!”, z którym organizujemy warsztaty aktorskie dla dzieci z naszej wsi Borzęcino – mówi Diana Masłyk, jedna z organizatorek projektu.

 

– Spektakle grane przez naszym małych aktorów odbędą się w dość nietypowym miejscu, bo na klatkach schodowych naszych bloków. Skoro mieszkańcy naszej wsi nie wybierają się do teatru, to my przyniesiemy im teatr przed same drzwi – tłumaczy Masłyk. Scenariuszami, strojami i wszystkim co potrzebne do sztuki teatralnej dziewczyny zajęły się same. Występ zaplanowany został już na tę niedzielę. Tego samego dnia o godz. 18.00 na świetlicy wiejskiej w Borzęcinie odbędzie się również gala podsumowująca projekt.