Słupski policjant został wyróżniony za uratowanie człowieka

Sierż. szt. Maciej Kędzierski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odebrał wyróżnienie od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Sierż. szt. Maciej Kędzierski w lutym 2016 roku uczestniczył w ratowaniu ludzi z płonącego mieszkania, mieszczącego się przy ulicy Morcinka w Słupsku. Policjant zaczął interwencję nie czekając na przybycie straży pożarnej, ponieważ w budynku byli ludzie. Uratował z zadymionego mieszkania nieprzytomnego mężczyznę. Po wyniesieniu go na zewnątrz budynku udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej, dzięki której mężczyzna odzyskał przytomność. Podczas akcji inni policjanci wyprowadzili resztę mieszkańców.

 

 

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Nagroda za ratowanie ludzkiego życia ryzykując własnym zdrowiem i życiem  jest wyrazem uznania za zaangażowanie. Wyróżnienie na ręce sierż. szt. Macieja Kędzierskiego przekazał Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski wręczając policjantowi list gratulacyjny oraz pamiątkowe tablo.

 

 

Komendant życzył policjantowi wielu sukcesów w służbie i wskazał go jako przykład z jakim zaangażowaniem należy podchodzić do swoich obowiązków służbowych. Wyróżniony otrzymał również nagrodę pieniężną.

 

 

Reklama