Słupski policjant został wyróżniony za uratowanie człowieka

Sierż. szt. Maciej Kędzierski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odebrał wyróżnienie od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Sierż. szt. Maciej Kędzierski w lutym 2016 roku uczestniczył w ratowaniu ludzi z płonącego mieszkania, mieszczącego się przy ulicy Morcinka w Słupsku. Policjant zaczął interwencję nie czekając na przybycie straży pożarnej, ponieważ w budynku byli ludzie. Uratował z zadymionego mieszkania nieprzytomnego mężczyznę. Po wyniesieniu go na zewnątrz budynku udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej, dzięki której mężczyzna odzyskał przytomność. Podczas akcji inni policjanci wyprowadzili resztę mieszkańców.

 

 

Nagroda za ratowanie ludzkiego życia ryzykując własnym zdrowiem i życiem  jest wyrazem uznania za zaangażowanie. Wyróżnienie na ręce sierż. szt. Macieja Kędzierskiego przekazał Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski wręczając policjantowi list gratulacyjny oraz pamiątkowe tablo.

 

 

Komendant życzył policjantowi wielu sukcesów w służbie i wskazał go jako przykład z jakim zaangażowaniem należy podchodzić do swoich obowiązków służbowych. Wyróżniony otrzymał również nagrodę pieniężną.