Słupsk walczy o pięć stref relaksu. Zobacz jak pomóc miastu

Słupsk ma szansę pozyskać grant w wysokości 100 000 zł na projekt pn. „Relaks do kwadratu” w ramach program Lechstarter.

 

 

Projekt zakłada stworzenie mobilnych stref relaksu w formie pięciu drewnianych wiat z trwale zamontowanymi leżakami, huśtawkami, hamakami, ławkami i stołami. Zadaszenie będzie w formie np. markiz wykonanych z materiałów odpornych na pogodę i dewastację. Zadaszenie wiat może być też nietuzinkowe, tworzone i wykonywane przez społeczność lokalną, w zależności od pogody i potrzeby zmieniane bądź usuwane. Stanowić będzie ochronę przed słońcem i deszczem, ale jednocześnie będzie formą artystycznego przekazu w postaci np. rozwiniętego płótna, kolorowych wstążek, motyli, ptaków, parasoli, itp. Celem projektu jest kształtowanie przestrzeni publicznej umożliwiającej mieszkańcom Słupska integrację społeczną i atrakcyjne miejsce spotkań w lokalizacjach niegdyś tętniących życiem, a obecnie zapomnianych.

 

 

– Docelowo „kostki” zlokalizowane będą na terenie zielonym przy Stawku Łabędzim, stanowiącym największy zbiornik wodny w centrum miasta – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – W zależności od potrzeby i okazji będą ustawiane przy instytucjach kultury, alejach, na skwerach i w parkach miejskich. Mobilny charakter wiat będzie sprzyjał wykorzystywaniu ich w różnych częściach miasta jako całoroczny element wzmacniania więzi społecznych.

 

 

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony: www.urbanforms.org/lechstarter

Udział w głosowaniu może wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna.

Głosowanie trwać będzie od 5 maja do 6 czerwca.

 

 

Głosować można na dwa sposoby:

 

Należy pamiętać o akceptacji regulaminu programu i wyrażeniu  zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach programu.