Warsztaty samoobrony z wicemistrzem Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu

Policjanci ze Słupska, jako wolontariusze prowadzą zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Słupska. Panie pod okiem policyjnych instruktorów sztuk walki uczą się jak skutecznie radzić sobie w sytuacjach zagrożenia i jak bronić się przed atakiem napastnika.

 

Warsztaty prowadzą wspólnie: sierż.sztab. Radosław Bakun Szkoła Policji w Słupsku – wicemistrz Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu oraz sierż. sztab. Mirosław Kajkowski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku – aktualny mistrz Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym w hali sportowej Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Madalińskiego.

 

 

To już po raz trzeci kurs samoobrony dla Pań. Przez cały kwiecień, słupszczanki mogły uczyć się technik i chwytów pod okiem policyjnych instruktorów. Przy okazji ćwiczeń poszczególnych technik policjanci odpowiadają uczestniczkom na szereg pytań. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kwestia pociągnięcia do odpowiedzialności potencjalnych agresorów, którzy chcieliby naruszyć nietykalność kobiet.

Zdaniem słupszczanek, takie zajęcia dają im większą pewność siebie, co już z reguły działa odstraszająco na osoby szukające zaczepki. Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z napastnikiem.