Słupsk przenosi biblioteki miejskie do nowych siedzib

Filia nr 7 słupskiej biblioteki miejskiej zmieni siedzibę z ulicy Garncarskiej na ulicę Podgórną. Urzędnicy miejscy chcą podjąć taką decyzję, aby zaoszczędzić na kosztach wynajmu lokalu. Takie zmiany czekają także pozostałe filie biblioteczne w Słupsku.

 

 

Obecnie filia nr 7 znajduje się w lokalu wynajmowanym od Spółdzielni Mieszkaniowej „Czyn”, a lokal przy ulicy Podgórnej należy do miasta. – Nowy obiekt spełnia wszystkie standardy, a ponadto będzie miejscem, które doprowadzi do renesansu działań kulturalnych w tej niełatwej części miasta, w rejonie ulic: Podgórnej, Kilińskiego, Słowiańskiej  – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Tam teraz nie ma placówki kultury, a znając determinację pracowników biblioteki i jej dyrektorki jesteśmy przekonani, że to będzie miejsce, które będzie tętniło życiem, a jednocześnie ograniczy koszty.

 

 

Urzędnicy szukają także innych miejsc w zasobach komunalnych, do których można przenieść inne filie biblioteczne z obiektów wynajmowanych od innych właścicieli. – Teraz nie mamy możliwości remontowania tych siedzib, bo jeśli nie są to nasze budynki to nie możemy wydawać na nie pieniędzy – tłumaczy Danilecka-Wojewódzka. – A my mamy pomieszczenia, które można zaadaptować i połączyć działanie instytucji kulturalnej z upowszechnieniową.

 

 

Przeniesione mogą być jeszcze filie biblioteczne znajdujące się przy ulicach: Romera, Jana Kazimierza i Gierymskich.