Słupsk będzie rozbudowywał port w Ustce

Port w Ustce będzie rozbudowywany dzięki porozumieniu z miastem Słupsk. Jutro zostanie podpisane porozumienie w sprawie udziału Słupska w przebudowie usteckiego portu. Słupsk ma dołożyć pieniądze na przygotowanie projektu

port w Ustce

Porozumienie podpiszą: burmistrz Ustki Jacek Graczyk, prezydent Słupska Robert Biedroń, starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin oraz Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wszyscy ci przedstawiciel samorządów i instytucji podpiszą list intencyjny w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz rozbudowy Portu Ustka oraz zawarcie umowy pomiędzy Ustką i Słupskiem w sprawie udzielenia wsparcia finansowego przez Słupsk na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy wejścia do Portu Ustka.

– List intencyjny oraz umowa zostaną podpisane w najbliższy czwartek (10 grudnia br.) o godz. 13.00 w siedzibie Stacji Ratownictwa Morskiego przy ul. Bohaterów Westerplatte 16 w Ustce – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Po podpisaniu listu oraz umowy Prezes Zarządu Portu Ustka Maciej Karaś przedstawi główne założenia rozbudowy portu.