Słupscy licealiści uczą się animacji z Moniką Kuczyniecką – autorką teledysków Czesława Mozila i Voo Voo

Młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięła udział w profesjonalnych warsztatach animacji poklatkowej z użyciem plasteliny.

Podczas wielogodzinnych warsztatów pod opieką Moniki Kuczynieckiej, autorki wielu nagrodzonych animacji oraz teledysków, m.in. do utworów Czesława Mozila i Voo Voo, słupscy licealiści poznawali podstawy i tajniki animacji plastelinowej. W efekcie zajęć warsztatowych powstał film. Młodzież z „Plastyka” aktywnie uczestniczyła we wszystkich etapach jego powstawania.

Uczą się animacji

– Pani Monika Kuczyniecka przekazała nam to, czego sama nauczyła się podczas wieloletniej przyjaźni z animacją plastelinową. W atmosferze świetnej zabawy pokazała inny świat, zaraziła nas pasją i uaktywniła naszą kreatywność. Warsztaty animacji poklatkowej z użyciem plasteliny uczą cierpliwości, kreatywności, i pracy w grupie. Poza tym rozwijają zdolności manualne i mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej. – wyjaśniają uczniowie Liceum Plastycznego.

W ostatnim czasie  młodzież Zespołu Szkół Informatycznych miała okazję współpracować m.in. z twórcami scenografii do oscarowej „Idy”. Wkrótce odbędą się warsztaty razem z Yachem Paszkiewiczem, ojcem polskiego teledysku.

-To ważne, by uczyć się od najlepszych – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.