Słupscy gitarzyści będą bili rekord

Po raz pierwszy w Słupsku gitarzyści będą walczyć o rekord miasta, w grania utworu Jimiego Hendriksa „Hey Joe”. W przyszłym roku muzycy zamierzają powalczyć o Rekord Guinnessa.

 

 

Imprezę tę wymyślił Leszek Cichoński, który od 2003 roku organizuje na wrocławskim rynku koncert w trakcie, którego gitarzyści amatorzy i zawodowcy wspólnie grają przebój Jimiego Hendriksa – „Hey Joe”. W tym roku do wzięcia w udziału w kolejnym biciu rekordu Guinessa zapowiedziało się 8 tysięcy uczestników. Leszek Cichoński, goszczący niedawno w Słupsku, osobiście zaprosił do próby bicia rekordu gitarzystów, pasjonatów strun i muzyków wszelkiej maści ze Słupska.

 

 

Impreza ta do tej pory osiągnęła nie oczekiwany ogólnoświatowy wymiar. Relacjonują ją największe stacje i koncerny medialne w Polsce. Jest to olbrzymie wydarzenie kulturalne. Razem ze Słupskiem i Wrocławiem grać będą gitarzyści w kilku miastach w USA, Niemczech, Austrii, Francji Rosji (Moskwa), a nawet w Australii.

 

 

– W niedzielę, 1 maja 2016 o godzinie 16.30 miedzy ul Filmową, a Starym Rynkiem zapraszamy wszystkich którzy chcą swoimi gitarami i pasją do muzyki wesprzeć ten projekt – mówi Robert czerwiński, organizator akcji w Słupsku. – Nikogo nie oceniamy. Liczą się nie umiejętności, a chęci. Wystarczy przyjść z własną gitarą. Dla wszystkich uczestników rozdamy specjalnie na tą okazję pamiątkowe gadżety w postaci pasków gitarowych.

 

 

Organizatorem „słupskiego bicia rekordu” wspólnego wykonania utworu Jimiego Hendriksa – „Hey Joe” i koncertu jest Pomorskie Towarzystwo Muzyczne „makroFon” Młodzieżowy Dom Kultury i Słupski Ośrodek Kultury. Całość wspierana jest i finansowana ze środków miasta Słupska.

– Spotykamy się najpóźniej o 16.30 przy rozstawionej scenie na ul. Nowobramskiej, miedzy ul Filmową, a Starym Rynkiem – zaznacza R. Czerwiński. – Robimy krótką próbę w trakcie której przekażemy szczegóły koncertu. Startujemy i wspólnie gramy o godzinie 17.00. Całość poprowadzi zespół OUT grający na co dzień w słupskim „Schronie” kuźni talentów przy ul Andersa.

 

 

Uczestnicy akcji zagrają utwory:
– Hey Joe
– Smoke on the water
– Kiedy byłem małym chłopcem
– Wild thing
– House of the rising sun