Słowiński Szlak Rybacki z szansą na promocję

Słowiński Szlak Rybacki został stworzony przez Słowińską Grupę Rybacką jako jeden z elementów promowania rybołówstwa i rybactwa w naszym regionie. Zadaniem przedsięwzięcia jest rekomendowanie lokalnych smaków i historii. Inicjatywa powstała w 2012 roku, ciągle się rozwija i jest otwarta na nowych parterów. Obecnie w skład szlaku wchodzi 17 podmiotów, w tym lokalnych przedsiębiorców.

Słowiński Szlak Rybacki z szansą na promocję

Bogactwo możliwości. Słowiński Szlak Rybacki jest nowatorską ofertą turystyczną. W ramach przedsięwzięcia można skorzystać z różnorodnych propozycji. Wśród nich jest oczywiście żeglowanie i wędkowanie. Nie zabrakło także dań z rybą w roli głównej. Dzięki współpracy z instytucjami kultury osoby podążające szlakiem mogą poznać lokalną historię i wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Pełną ofertę można znaleźć pod adresem:http://sgr.org.pl/Slowinski-Szlak-Rybacki/Oferta-szlaku

Pomysł na promocję<

Chcąc zachęcić jak najwięcej osób do podążania Słowińskim Szlakiem Rybackim, Słowińska Grupa Rybacka postanowiła zaprosić na szlak dziennikarzy i blogerów kulinarnych. Goście powędrowali szlakiem troci wędrownej, a także udali się w podróż Wehikułem Czasu, zabytkowym samochodem przystosowanym do przewozu osób. Nie zabrakło także lokalnych przysmaków, wśród których znalazło się m.in. foie gras z wątróbki z dorsza, crème brûlée na bazie krówki usteckiej, śledź smażony w trzech odsłonach smakowych i naleśniki z rydzami. Pobyt zakończył pokaz i warsztaty przygotowania Krówki Usteckiej w Kawiarni Mistral.

Aleksandra Klimczuk, dyrektor biura Słowińskiej Grupy Rybackiej, dostrzega w wizycie gości szansę na wyeksponowanie charakteru obszaru – „Wizyta przedstawicieli mediów kulinarnych i turystycznych to bardzo ważny krok w kierunku promocji Słowińskiego Szlaku Rybackiego i tego co na nim najcenniejsze. Postawiliśmy akcent na lokalne specjały których w naszym szlaku nie brakuje, na kuchnię regionalną i wyjątkowe smaki, które powinny stać się wizytówką naszego terenu. Wierzymy, że właśnie zaostrzyliśmy apetyt naszych gości na więcej, i że jeszcze nie raz tu wrócą.”

W prezentacji szlaku wzięli udział: Paweł Loroch z JemRadio, Nelly Kamińska z portalu polska.pl, Piotr Chabzda z magazynu ShowLife Food & Garden, Karolina Zawadzka z magazynu Weranda Country oraz Artur Kot z magazynu Voyage.