Rozpoczęła się akcja badania zębów uczniów słupskich szkół. Zobacz gdzie

Dzisiaj, w czwartek 22 października w słupskich szkołach podstawowych rozpoczyna się akcja stomatologicznego badania uczniów. To efekt współpracy władz miasta z Fundacją Wiewiórki Julki. Taka kontrola zębów ma pomóc w czasach, gdy ze szkół zniknęły gabinety dentystyczne.

– Wraz z Fundacją Wiewiórki Julki ruszamy z badaniami stomatologicznymi wśród uczniów słupskich szkół podstawowych – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Badania odbędą się w sześciu szkołach, m.in. 8:00-12:00 – w SP 1 przy Lutosławskiego, 8:20-11;20 – Społeczna Szkoła Podstawowa przy ul. Zygmunta Augsta, 11:45-14:00 – SP 2 przy H. Pobożnego.

Akcja badania zębów uczniów

Dziś i jutro zostanie przebadanych około 2400 uczniów. – Naszym dużym partnerem w tej akcji jest Fundacja Wiewiórki Julii z Warszawy, która przyjechała w składzie 14 lekarzy wolontariuszy. Stomatolodzy od rana do późnych godzin wieczornych będą przeprowadzać badania wśród dzieci. – informuje Małgorzata Jarystow z Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego. Ponadto, każdy przebadany uczeń otrzyma pastę do mycia zębów, ufundowaną przez jedną z wiodących firm w tej branży.

Kolejne badania zaplanowano na listopad. Słupscy urzędnicy zapowiadają także, że zamierzają lobbować w sprawie przywrócenia gabinetów stomatologicznych w słupskich szkołach.

Reklama