Licealiści z klas policyjnych ćwiczą jak zawodowi policjanci

Kolejny już III Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano na ulicach Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie siedmiu miejscowych szkół ponadgimnazjalnych, w których są klasy o profilu policyjnym.

 

Udział w zawodach wzięli reprezentanci klas policyjnych słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak sami o sobie mówią, chcą w przyszłości zostać policjantami i służyć społeczeństwu. Rywalizacja podzielona była na dwie części. Pierwszą, rozpoczął  test sprawnościowy w hali sportowej przy słupskim „Mechaniku”. Zadanie polegało na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód. Jego elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji.

 

Po części sportowej każdy zespół wyruszał na ulice Słupska ze specjalną mapą o naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. Na trasie na „młodych policjantów” czekały zadania  takie jak strzelnica sportowa, pierwsza pomoc, gry logiczne i test z wiedzy, z którymi młodzież doskonale sobie radziła. Każdy patrol docierał do punktów kontrolnych w kolejności, która została określona wcześniej na mapie. Zawierały one kod literowy, który należało wraz z czasem dotarcia wpisywać na kartach kontrolnych.

 

Ogólna klasyfikacja kształtowała się następująco :                       I i II miejsce–Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych  w Słupsku                                                                                III miejsce–Policyjne Liceum Ogólnokształcące ze Słupska

Puchary i nagrody uczestnikom wręczył Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku Barbara Zakrzewska, oraz insp. Jacek Gil Komendant Szkoły Policji w Słupsku.