Przyjdź na warsztaty i zostań filmowcem

Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na specjalnie zorganizowane warsztaty filmowe. Uczestnicy będą mogli poznać animację w technice pikselizacji. Zajęcia poprowadzi Studio animacji Grupa Smacznego, które działa w Gdańsku od 10 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi realizację serii animowanej dla BBC. Warsztaty zaplanowano w dniach 29-30 sierpnia.

Przyjdź na warsztaty i zostań filmowcem

Pikselizacja, inaczej nazywana fotoanimacją, to odmiana animacji poklatkowej stop motion. W tej technice rolę marionetek zazwyczaj odgrywają ludzie, a realistyczny obraz postaci uzyskuje się za pomocą montażu kolejnych klatek wykonanych aparatem fotograficznym, a nie tradycyjnie za pomocą kamery video.

Co zrobić, żeby wziąć udział w warsztatach?

Wystarczy skontaktować się z Działem Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury, dzwoniąc pod numer telefonu: 59 843-54-34 lub drogą mailową, pisząc na adres: kinorejs@wp.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

Młodsi już to wiedzą

W dniach 14-16 maja w warsztatach filmowych wzięły udział dzieci w wieku 8-10 lat ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z I Społecznej Szkoły Podstawowej. Piętnastu uczniów pod okiem Moniki Kuczynieckiej poznało podstawy animacji poklatkowej z użyciem plasteliny. Dzieci pracowały po kilka godzin dziennie na stanowisku z płaskim kadrem oraz na stanowisku przestrzennym. Po zakończeniu etapu zdjęciowego i nagraniu dźwięku, film został zmontowany i wyemitowany w Kinie Rejs.

Przyjdź na warsztaty i zostań filmowcem Przyjdź na warsztaty i zostań filmowcem