Nie zamkną skrzyżowania Sobieskiego i Szczecińskiej

Słupscy drogowcy na razie nie zamykają ulicy Małcużyńskiego oraz skrzyżowania ulic Sobieskiego i Szczecińskiej. Wbrew zapowiedziom prace w tych miejscach nie rozpoczną się w weekend, a dopiero w przyszłym tygodniu.

Nie zamkną skrzyżowania Sobieskiego i Szczecińskiej

Ulica Małcużyńskiego na osiedlu Niepodległości w Słupsku miała zostać zamknięta dla ruchu od dzisiejszego rana. Drogowcy mieli położyć na jezdni nową nawierzchnię i po jednym dniu oddać drogę do użytku kierowcom. Po skończeniu prac na Małcużyńskiego miał rozpocząć się remont skrzyżowania Sobieskiego i Szczecińskiej. W ostatniej chwili okazało się, że firma, która będzie przeprowadzać roboty w obu miejscach zmieniła plany.

– Ulica Małcużyńskiego nie została dziś zamknięta i nadal można nią jeździć – tłumaczy Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Prace na Małużyńskiego rozpoczną się w poniedziałek, 25 maja i potrwają dwa dni. Natomiast skrzyżowanie Szczecińska – Sobieskiego zostanie zamknięte w nocy ze środy na czwartek, 27/28 maja. Roboty drogowe rozpoczną się w tym miejscu w czwartek rano.

W czasie remontu skrzyżowania kierowcy nie będą mogli wjechać z ulicy Szczecińskiej w ulice Sobieskiego i Grottgera. Nie będzie można wjechać z ulicy Krzywoustego wprost w ulicę Sobieskiego. Z ulicy Sobieskiego nie będzie można skręcić ani w prawo ani w lewo ulicy Szczecińskiej. Objazd będzie prowadził ulicami Piłsudskiego, Małcużyńskiego do ulicy Szczecińskiej, a następnie Braci Gierymskich. Dojazd do ulicy Krzywoustego zostanie wytyczony utwardzoną przez wykonawcę drogą od ulicy Grottgera.

Po rozpoczęciu prac nadal przejezdna będzie ulica Szczecińska na wprost zarówno od centrum miasta w kierunku osiedla Niepodległości, jak i w kierunku przeciwnym. Ruch odbywać będzie się tylko jednym pasem. Remont skrzyżowania Szczecińska –Sobieskiego ma potrwać półtora miesiąca.