Przyjdź na warsztaty i stwórz własną animację

Ostatni weekend wakacji w Młodzieżowym Centrum Kultury upłynie pod znakiem animacji. W dniach 29-30 sierpnia, gdańskie Studia animacji Grupa Smacznego przybliży młodym słupszczanom sztukę animacji w technice pikselacji. Warsztaty są skierowane do młodzieży w wieku 13-19 lat.

Pikselacja, inaczej zwana fotoanimacją, to odmiana animacji poklatkowej stop motion. W przypadku tej techniki rolę marionetek odgrywają ludzie, a realistyczny obraz postaci uzyskiwany jest za pomocą montażu poszczególnych klatek wykonanych aparatem fotograficznym, a nie, jak zazwyczaj, za pomocą kamery video.

Przyjdź na warsztaty i stwórz własną animację

Uczestnicy warsztatów, podczas zajęć poznają podstawy animacji poklatkowej, a także dowiedzą się o etapach powstawania filmu. Nauczą się zasad kompozycji i kadrowania, roli perspektywy i światła. Zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu obsługi sprzętu oraz dowiedzą się jakie narzędzia są niezbędne do samodzielnego stworzenia filmu.

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni skontaktować się z Działem Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury osobiście lub dzwoniąc pod numer (59) 843 54 34. Można także wysłać wiadomość na adres kinorejs@wp.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.