Przez cały tydzień świętujemy urodziny Słupska

W tym roku Słupsk będzie hucznie świętował swoje urodziny. Najbliższy tydzień będzie obfitował w liczne atrakcje oraz imprezy. Urodziny miasta to przede wszystkim święto jego mieszkańców, dlatego organizatorzy chcą rozmawiać i zachęcać do wspólnego, aktywnego spędzania czasu.

urodziny Słupska

W ciągu tego tygodnia słupszczanie będą bawić się na Placu Zwycięstwa, w Parku Kultury i Wypoczynku, na Starym Rynku, a także w instytucjach kultury. Od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30 będzie można zwiedzić miasto z przewodnikiem. Zbiórka osób chętnych przed ratuszem. W czwartek warto odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną. O godzinie 14.00 rozpocznie się debata oxfordzka, podczas której uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Słupsk potrzebuje ekspertów z zewnątrz. Z kolei o godzinie 16.00 odbędzie się wykład dla miłośników mediewistyki i historii regionalnej – profesor Barbara Popielas- Szultka opowie o lokacji Słupska. Natomiast o godzinie 20.30 przy Baszcie Czarownic portugalska grupa teatralno-cyrkowa Humanart zaprezentuje pokaz ognia. W piątek na Starym Rynku będzie można zatańczyć tango, salsę i poćwiczyć jogę. Nie zabraknie także urodzinowego tortu. W sobotę imprezy ogarną całe miasto. Będą występy artystyczne, odbędzie się także piknik edukacyjny, eko kiermasz-wolny targ, przygotowano grę miejską, piknik sąsiedzki i całe mnóstwo innych atrakcji.

Urodziny zakończą się w niedzielę spływem kajakowym oraz imprezą kulturalno-edukacyjną. W samo południe na tyłach dawnego kościoła Norbertanek, przy ulicy Krętej, swoje kramy rozłożą odtwórcy wczesnośredniowieczni z drużyny Wilce. Słupszczanie będą mogli spróbować swoich sił w warsztacie kowala, rogownika, tkaczki, snycerza, a także w dawnej kuchni. Będzie można również nauczyć się pisać gęsim piórem. Natomiast przed biblioteką, od strony ulicy Grodzkiej, odbędą się między innymi warsztaty origami oraz tworzenia książki dotykowej. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń urodzinowych znajduje się na stronie internetowej miasta.