Próba siły

Więźniowie odbywający swoją karę w usteckim oddziale słupskiego Aresztu Śledczego wzięli udział w zawodach siłowych. W organizacji wydarzenia pomogli Siłacze Pomorza, którzy nie tylko zapewnili sprzęt i obsługę mistrzostw, ale również przeprowadzili mini trening.

Po wstępnych eliminacjach do udziału w konkurencjach zakwalifikowało się szesnastu osadzonych. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wagowych – do 85 kg i do 105 kg. Każdy uczestnik musiał wykazać się siłą i umiejętnościami technicznymi. Więźniowie mogli także liczyć na wskazówki profesjonalistów. Często, to właśnie dzięki ich pomocy udawało się ukończyć konkurencje.

Próba siły

Siłacze amatorzy rozpoczęli zawody od przeniesienia ciężaru opartego na ramionach na wyznaczonym dystansie, oczywiście w jak najkrótszym czasie. Następnie uczestnicy musieli załadować beczki na podest. Później przyszedł czas na jeszcze większy wysiłek siłowy. Zawodnicy musieli wycisnąć belkę w pozycji stojącej, podnieść sztangę obciążoną oponami (tzw. axel) oraz jedną ręką podnieść hantel o wadze 50 kg. Ostatnią konkurencją było podnoszenie samochodu. Poziom poszczególnych wyzwań był obniżony w stosunku do profesjonalnych zawodów. Jak zapewniają organizatorzy, celem imprezy była przede wszystkim dobra zabawa, a także zaszczepienie ducha walki i sportowej rywalizacji w osadzonych. Zwycięzcy otrzymali puchary i drobne upominki.