Pracownicy MOPR-u oddali krew

Dwunastu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie odpowiedziało na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i dziś oddało krew. Zrobili to z prostego powodu – dla ratowania ludzkiego życia.

W tej chwili w słupskiej stacji krwiodawstwa brakuje prawie wszystkich grup krwi. Wakacje to czas, kiedy dawców jest znacznie mniej niż potencjalnych biorców, dlatego każda osoba jest ważna. -Po raz kolejny postanowiliśmy zareagować i pomóc – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR- Z Centrum Krwiodawstwa łatwo jest zorganizować akcję oddawania krwi, do czego gorąco zachęcam słupszczan i inne firmy -dodaje.

Pracownicy MOPR-u oddali krew

W akcję włączyli się pracownicy większości działów, zespołów pracy socjalnej i placówek działających w strukturach MOPR. Każdy, kto chciałby oddać krew może zgłosić do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które mieści się przy ulicy Szarych Szeregów 21. Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 7 do 14. Natomiast w środy krwiodawcy mogą zgłaszać się w godzinach od 7 do 17.