Nowości od słupskiego PKS-u

Ciekawe kursy lokalne, wznowione dalekobieżne i test autobusu Iveco – to najnowsze otwarcie PKS SA. Wszystko z myślą o podróżnych.

Od 3 lipca zostaną uruchomione codzienne połączenia z Osiedla – Przewłoka do Ustki Zachodniej i z powrotem.Od 4 lipca, tylko w soboty, zostanie uruchomione połączenie z Ustki Zachodniej do Doliny Charlotty i z powrotem. Natomiast od 5 lipca, tylko w niedziele będzie można dojechać z Ustki Zachodniej do Swołowa i z powrotem.

W Dolinie Charlotty oraz w Swołowie autobusy poczekają na osoby korzystające z tych połączeń około dwóch godzin. Będzie tak do końca sierpnia.- To oczywiście hity, głównie z myślą o letnikach – mówi kierownik Działu Przewozów i Marketingu PKS Hubert Boba. – Ale także nie zapominamy o naszych lokalnych pasażerach. Z Lęborka zaczął jeździć nowy autobus obsługujący gminę Cewice. To efekt naszego porozumienia z gminnym samorządem.

Nowości od słupskiego PKS-u

Już w najbliższy piątek, 26 czerwca, odjedzie ze Słupska pierwsza Bova z pasażerami do Katowic i miast po drodze: Bydgoszczy, Torunia, Łodzi, Częstochowy. Połączeniem tym przewoźnik rekompensuje zlikwidowany niedawno kurs Ustka-Kraków. Póki co połączenie ma funkcjonować do końca wakacji. Autobus będzie kursował w piątki i soboty ze Słupska, a w soboty i niedziele z Katowic.

Z kolei 27 czerwca firma wznowi sezonowe połączenia z Rowów/Ustki do Łodzi i z Łeby do Warszawy. Natomiast lokalnie puści wozy ze Słupska do Rowów przez Karzcino.

Lada dzień, z myślą o ciągłej wymianie taboru, spółka zacznie testować autobus Iveco CBLE 4/00. Przez 10 dni pojazd prosto spod igły będzie obsługiwał połączenia lokalne.