Debata wokół Europejskiej Karty Równości

Już jutro w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbędzie się debata poświęcona Europejskiej Karcie Równości. W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Staffan Herrström – ambasador Królestwa Szwecji, Robert Biedroń – prezydent Słupska oraz Beata Chrzanowska – przewodnicząca Rady Miasta.

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy. Karta ta adresowana jest do władz lokalnych i regionalnych Europy i odnosi się do wszystkich aspektów życia: politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturowego. Dotychczas kartę podpisało 1469 samorządów w Europie.

Debata wokół Europejskiej Karty Równości

Celem jutrzejszej debaty będzie dyskusja na temat zasad Karty, jej celów, a także próba oceny jej oddziaływania na funkcjonowanie samorządów na przykładzie miast europejskich. Spotkanie jest otwarte. Debacie będzie towarzyszyć wystawa „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD” zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Spotkanie odbędzie się w „Ogrodzie Literackim” znajdującym się przy bibliotece. W przypadku nie sprzyjających warunków atmosferycznych, debata zostanie przeniesiona do czytelni w budynku głównym. Organizatorzy zapraszają w godzinach od 13.00 do 15.30.