Posłuchaj o dobrej żywności w słupskiej bibliotece

W piątek, 13 listopada w godzinach 10:00 – 12:30 do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbędzie się debata „Europa w moim regionie: Droga do dobrej żywności”. Będzie można posłuchać specjalistów od zdrowego żywienia.

Posłuchaj o dobrej żywności

Debata organizowana jest w związku z Europejskim Tygodniem Regionów i Miast OPEN DAYS 2015. Poprowadzi ją Beata Maciejewska – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji Miasta, która koordynuje w naszym mieście kampanię na rzecz dobrej żywności.

W roli prelegentów wystąpią.: Grzegorz Łapanowski, szef Fundacji Szkoła na Widelcu i Jarosław Walczyk z Fundacji Klubu Szefów Kuchni; Agnieszka Danielewicz, dyrektorka Poradni Dietetycznej Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo; Mirosława Mazurkiewicz, dyrektorka Miejskiego Przedszkola „Słupski Chłopczyk” nr 19 w Słupsku, która koordynuje pracę na rzecz dobrej żywności w słupskich przedszkolach.

Dobra żywność coraz bardziej przedziera się do naszej świadomości. Wprowadzone od września przepisy ograniczają „śmieciowe jedzenie” w szkołach – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Od maja tego roku w Słupsku działa kulinarna inicjatywa o nazwie „Moda na dobrą żywność”. Łączy ona dbałość o dobre jedzenie w publicznych szkołach, przedszkolach i żłobkach z dbałością o lokalnych producentów żywności. Ideą pomysłu jest bowiem wprowadzenie ulepszonych jadłospisów oraz zmiana modelu zakupu żywności na wspierający rolników i przetwórców z powiatu i regionu.

W ramach kampanii odbyło się wiele wydarzeń i działań modernizujących system żywienia. Prowadzono konsultacje z rodzicami, warsztaty dla dyrektorów, dwudniowe szkolenie dla kadry gotującej. Stworzono listę lokalnych producentów i sprzedawców, rekomendowanych przez przedszkola, zorganizowano ich spotkanie.