Wyraź swoją opinię o budżecie partycypacyjnym

Zakończył się pierwszy etap realizacji tegorocznego budżetu obywatelskiego. W związku z tym pracownicy magistratu postanowili zapytać słupszczan o opinię, na temat przebiegu pierwszej części inicjatywy. Żeby wyrazić swoje zdanie wystarczy wypełnić ankietę.

Wyraź swoją opinię o budżecie partycypacyjnym

Ankieta jest dostępna w formie elektronicznej oraz papierowej. Składa się z ponad 20 pytań. Słupszczanie mogą ocenić kwestię regulaminu, tego jak został przeprowadzony nabór zadań, wyrazić swoją opinię odnośnie przebiegu głosowania oraz przedstawić swoje uwagi. -Chcemy stworzyć raport dotyczący tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Wiadomo, że to będzie pierwsza część, druga część powstanie w przyszłym roku i będzie dotyczyła realizacji konkretnych zadań. Opinia mieszkańców ma stanowić wstęp do tworzenie zasad budżetu partycypacyjnego w przyszłym roku. Jednocześnie, staramy się przemycić kilka pomysłów na przyszły rok, takich jak głosowanie przez osoby niepełnoletnie, czy w ogóle zniesienie ograniczenia wieku lub głosowanie tylko przez internet. -informuje Iwona Chrapkowska z Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.

Głosowanie potrwa do 24 listopada. Internetowa wersja ankiety znajduje się na oficjalnej stronie Słupska. Natomiast wersje papierowe w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.