Policjanci szukali bezdomnych. Chcieli uchronić ich przed śmiercią z zimna

Policjanci ze Słupska przeprowadzili akcję, w trakcie której sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji było uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu.

Policjanci szukali bezdomnych

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, wśród których są bezdomni. – Najczęściej ich przyczyną okazuje się wyziębienie organizmu spowodowane niską temperaturą – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Co prawda, nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją tych do których jest kierowana. Policjanci, poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, w obliczu zbliżającej się aury zimowej zwracają szczególną uwagę na bezdomnych i najbiedniejszych.

To właśnie z myślą o nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili  działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji jest uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m. in.wychłodzeniem organizmu.

Dzielnicowi wsparci pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku  odwiedzali pustostany, ogródki działkowe i kanały ciepłownicze na osiedlach. To najczęściej w tych miejscach schronienia przed chłodem szukają bezdomni. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni. Tego typu działania policjantów, zaplanowane są cyklicznie. Kolejne odbędą się w najbliższym czasie, jeszcze w grudniu.