Policjanci już nie będą się wstydzić. Wyremontują im komendę

Komendant słupskiej policji spotkał się z przedstawicielami firm budowlanych, którzy niebawem rozpoczną prace budowlane w związku z przebudową budynku ”B” przy Alei 3 Maja 1. Ta inwestycja, jest częścią rozłożonego na kilka lat planu modernizacji całości słupskiej komendy. Koniec robót przewidziano na lipiec 2017.

 

 

 
Kompleksowy remont, a w zasadzie adaptacja na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Słupsku budynku „B” w którym dotychczas mieściło się byłe kasyno policyjne oraz sala konferencyjna, zacznie się lada dzień. – Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski symbolicznie przekazał klucze do tego budynku przedstawicielom firmy, która wygrała przetarg na wykonanie wszystkich prac adaptacyjnych – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji Jak można wyczytać na stronie internetowej wykonawcy,  „20-letnie doświadczenie w branży budowlanej” oraz wiele realizacji także obiektów policyjnych jest gwarantem, że wszystkie zaplanowane prace zakończone zostaną w lipcu 2017 roku.

 

 

 

 

 

Wykonawca ten został wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w trybie przetargu. Adaptacja budynku ”B” oraz inne prace z tym związane min mające na celu przygotowanie  infrastruktury obiektu do innych- kolejnych inwestycji ma pochłonąć kwotę prawie 5 milionów złotych. Środki te pochodzić będą z programu z budżetu Komendy Głównej Policji.
– Prace przy adaptacji byłego kasyna (na gabinety służbowe dla policjantów) oraz  sali konferencyjnej, ruszą lada dzień – zaznacza Czerwiński. – Wykonawca zobowiązany jest zakończyć tę część inwestycji do lipca 2017 roku. Remont budynku znacznie poprawi warunki pracy policjantów, a przede wszystkim także komfort obsługiwanych interesantów. Po remoncie obiekt ten będzie spełniał warunki standaryzacji komend i komisariatów także w zakresie wizualnym. Będzie nowoczesny i zapewne zaspokoi wymagania tych dla których powstaje – dodaje Czerwiński.

 

 

 

Intensywne kilkudziesięcioletnie użytkowanie budynku „A i B” oraz niestety brak jego kompleksowego remontu powodowały, że były one do tej pory w znacznym stopniu zniszczone. Wcześniejsza struktura budynku uniemożliwiała także zapewnienie dogodnych warunków obsługi interesantów, w tym osób niepełnosprawnych. Stan techniczny siedziby Komendy Miejskiej Policji w Słupsku niewątpliwie wpływał również negatywnie na estetykę ulicy – osiedla 3 Maja oraz odbiór społeczny.