Podsumowanie długiego weekendu na drogach

Ponad 450 kontroli drogowych oraz kierowców przebadanych na zawartość alkoholu i aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. To bilans tylko trzech ostatnich dni służby słupskich policjantów.

Podsumowanie długiego weekendu na drogach

Wśród kilkuset skontrolowanych przez policjantów kierowców, aż pięciu popełniło przestępstwa wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był kierowca motocykla suzuki, który zatrzymany został przez policjantów do kontroli drogowej w związku z podejrzeniem spowodowania kolizji z innym pojazdem. – Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca poruszał się po słupskich drogach samochodem marki audi. Zatrzymany do kontroli 43 letni słupczanin był przekonany o swojej trzeźwości. Policjanci badając go alkomatem wykazali, że był pijany – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Należy przypomnieć, że obok ogromnego zagrożenia jakie stwarza nietrzeźwy kierujący, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest także przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety policyjne statystyki są bezwzględne i pomimo ciągłego informowania o tragicznych skutkach wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu, znajduje się grupa kierowców niestosujących się do zasad i łamiących przepisy ruchu drogowego